Predstavitev društva

Koronarno društvo Gorenjske je neprofitna humanitarna organizacija, ki združuje bolnike s srčno-žilnimi boleznimi in njihove svojce.

Včlanjeni smo v Zvezo koronarnih društev in klubov Slovenije, s katero oblikujemo in usklajujemo program dela, ki je enoten za vsa koronarna društva v Sloveniji. V Zvezi nam nudijo tudi vso potrebno pomoč s področja izobraževanja našega strokovnega kadra.

Društvo je bilo ustanovljeno leta 1998 in deluje v javnem interesu na področju varstva in rehabilitacije koronarnih bolnikov. Smo edino tovrstno društvo na Gorenjskem, ki nadaljuje rehabilitacijo srčnih bolnikov začeto v toplicah in z njo omogoča krepitev telesne kondicije, psihične stabilnosti, izboljšanje zdravstvenega stanja in kar je zelo pomembno, omogoča navezovanje stikov in druženje bolnikov z podobnimi težavami.

Dejavnosti društva

• tečaji prve pomoči in prikaz uporabe avtomatskega defibrilatorja
  • kolesarjenje in pohodništvo
  • organiziranje  rehabilitacijskih programov v toplicah
  • sodelovanje s strokovnimi institucijami, bolnicami in zdravstvenimi domovi na Gorenjskem

Postanite naš član!

Obiščete nas lahko vsako sredo od 16. do 18. ure (razen v mesecih junij, julij in avgust), v pisarni društva v Domu krajanov Primskovo, Jezerska cesta 41, Kranj.

Donacija društvu

Ne pustite državi, kar želite podariti! Vsem, ki se boste odločili za ta korak, se že vnaprej zahvaljujemo in zagotavljamo, da bodo tudi ta sredstva uporabljena za kvalitetno delovanje društva. Člani društva, obvestite o tem svoje družinske člane, sorodnike, prijatelje, sosede... Donirajte sredstva po vaših najboljših zmožnostih!

Člani upravnega odbora

Miro Klevišar

predsednik društva
031/357-077